Již proběhlo

Kosím, kosíš, kosíme... - květen 2022

V sobotu 7. května proběhlo od 15:00 kosení trávy v sadech a zahradě. Přestože celé dopoledne pršelo a nebe plné mraků naznačovalo, že sekáči asi zmoknou, 20 minut před tím, než se na třetí hodinu začali všichni sjíždět, se nebe rozjasnilo a sluneční paprsky začaly pomalinku sušit zmoklou trávu. 
Milan Žalmánek, lektor kosení, se úderem třetí hodiny pustil do výkladu i praktické ukázky kutí kos. Několik jich s sebou také přivezl a tak každý, kdo si chtěl po teoretické části samotné kosení vyzkoušet, měl z čeho vybírat. Dorazila spousta šikovných rukou. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili, bylo to skutečně moc příjemné odpoledne! 

Workshop péče o staré ovocné stromy - únor 2022

V úterý 15. února 2022 od 9:00 do 17:00 proběhlo díky Metodickému centru pro muzea v přírodě pracovní setkání/workshop k péči o staré ovocné stromy. Charakteristickou a nedílnou součástí našeho venkova včetně památkových objektů a muzeí v přírodě jsou ovocné stromy. Ve starých zahradách unikátní kladerubské usedlosti pracovali během celého dne přední odborníci na tuto problematiku v ČR s možností konzultace a ukázkou základních principů péče:

  • Výchovný řez mladých stromů (tvarování pevné, pružné a plodné koruny)
  • Udržovací řez v období plodnosti (udržení rovnováhy růstu a plodnosti)
  • Zmlazovací řez ve stáří (obnova vegetativního růstu stromu, vyšší kvalita plodů)
  • Bezpečnostní řezy značně poškozených stromů

Lektory byli:

Ing. Ondřej Dovala, absolvent Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně, specialista na pomologii starých odrůd. Aktivně mapuje staré odrůdy v celé České republice, věnuje se zejména řezu starých stromů.

Mgr. Radim Lokoč, Ph.D. se věnuje praktickému sadaření, systematicky mapuje staré odrůdy, přičemž objevil řadu lokálních odrůd ve Slezsku.

Jan Eliáš, certifikovaný arborista, který se intenzivně věnuje péči o staré stromy a výsadbě.

Děkujeme moc všem lektorům, organizátorům i příchozím za skvělý den :-), Vlčkovi

Otevřená vrata 0. ročník, akce pro veřejnost - červenec 2020

Brigáda realitní kanceláře - soutěž Asistentka roku - 2019

Dále proběhlo:

Supervizní den na statkuVytváříme komunitu spřízněných duší, kterým se naše akce líbí a chtějí se k nám vracet.  Jitka a Jirka

Dejte nám na Vás KONTAKT a ozveme se Vám s pozváním na další akci. 

© 2019 Dvůr Kladeruby - kulturní památka. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!