NOVINKY

Víkend otevřených zahrad

sobota 8. června 2024 / 10 - 19 hod.

V letošním roce jsme se přidali do stále oblíbenějšího projektu Víkend otevřených zahrad . Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti (Open Garden & Squares Weekend) vznikl v roce 1998 ve Velké Británii a probíhá vždy během druhého červnového víkendu. 

Dveře historického dvora v Kladerubech se pro návštěvníky otevřou v sobotu 8. června 2024 v čase 9 - 20 hodin.

Na stránkách www.vikendotevrenychzahrad.cz si můžete vyhledat všechny objekty v ČR, které se do víkendu přihlásili a které byste rádi navštívili, a strávit tak příjemný výletní víkend. Pro ulehčení orientace jsou přihlášené zahrady rozděleny dle krajů

Doprovodný program:

  • venkovní výstava "Aleje - kulturní a přírodní bohatství naší krajiny"
  • prodej sazenic muškátů, bylin a trvalek
  • obchůdek se suvenýry
  • možnost malého občerstvení

Vstupné: dobrovolné.

Malování na statku

sobota 8. 6. 2024

Možná Vás vždycky lákalo naučit se malovat. Nebo to umíte a rádi byste se zdokonalili. Či se jen potřebujete odreagovat a uniknout z často náročné a stresující reality.

Ať tak nebo tak, pro vás všechny je tady nabídka 6-ti hodinového kurzu, pro který se vrata statku otevřou a budete moci vstoupit do původního historického dvora, ve kterém se téměř zastavil čas, a zachytit některé z jeho malebných zákoutí.

Věnovat se Vám bude individuálně šikovná a milá lektorka Jitka Skočková.

Kurz je realizován ve spolupráci se www.vzdelavaninamiru.cz

Letáček ke stažení s proklikem na přihlášku.

Certifikace naší zahrady

červen 2023

Chceme se s Vámi podělit o radost, že naše zahrada a sady získaly plakeku "Přírodní zahrada".

K certifikaci přírodní zahrady jsme se přihlásili na začátku roku 2023. V červnu za námi do Kladerub přijela paní certifikátorka ze spolku ZO ČSOP Veronica, který má na starost certifikaci zahrad ve Zlínském kraji. Společně jsme prošly předzahradu, dvůr a oba sady. Hodnotilo se několik kritérií. Ty hlavní jsou nepoužívání umělých minerálních hnojiv, nepoužívání pesticidů, herbicidů a umělých hnojiv, a nepoužívání rašeliny k úpravě půdy. Dále se hodnotí přírodní prvky v zahradě a obhospodařování zahrady. Obě tyto oblasti mají několik dílčích podmínek. 

Jsme velmi potěšeni, že jsme naplnili drtivou většinu hodnocených kritérií a naše zahrada získala plaketu "Přírodní zahrada". 

Více o přírodním zahradničení a seznam všech certifikovaných zahrad v ČR najdete na www.prirodnizahrada.eu  nebo www.veronica.cz/certifikace-prirodnich-zahrad. 

© 2019 Dvůr Kladeruby - kulturní památka. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!